Ramowa dyrektywa w sprawie strategii morskiej

Regulamin

Zasady korzystania z informacji udostępnianych w serwisie

Niniejszy serwis znajdujący się pod adresem https://rdsm.gios.gov.pl/ administrowany jest przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Korzystanie przez użytkowników z informacji opublikowanych w serwisie jest bezpłatne.

 1. Na stronach serwisu mogą Państwo zapoznać się z informacją na temat jakości wód Morza Bałtyckiego. W serwisie udostępnione są również dane, które zostały wykorzystane do opracowania drugiej aktualizacji wstępnej oceny stanu środowiska wód morskich za lata 2016-2021. W serwisie nie udostępniono danych pozyskanych od Ministerstwa Obrony Narodowej (dotyczy hałasu impulsowego).
 2. Dostępne w serwisie informacje w postaci danych, które zostały wykorzystanie do opracowania drugiej aktualizacji wstępnej oceny stanu środowiska wód morskich mogą być przez Państwa wykorzystane w celu zapoznania się z ich treścią, a także w celu ponownego wykorzystania w całości lub w istotnej części.
 3. Przez ponowne wykorzystanie należy rozumieć wykorzystanie przez użytkowników informacji sektora publicznego w jakimkolwiek celu, z wyjątkiem wymiany informacji sektora publicznego między podmiotami zobowiązanymi wyłącznie w celu realizacji zadań publicznych.
 4. Użytkownik ponownie wykorzystujący informacje sektora publicznego zawarte na stronie rdsm.gios.gov.pl zobowiązany jest w sposób czytelny i wyraźny wskazać źródło pozyskania informacji oraz określić czas, w którym informacja publiczna została wytworzona, a w szczególności wskazać czy wykorzystuje informacje w całości czy we fragmentach, a jeżeli tak, to w jakich
 5. W przypadku przetworzenia (zmiany) ponownie wykorzystywanej informacji sektora publicznego użytkownik zobowiązany jest do zamieszczenia stosownej informacji o przetworzeniu (zmianie).
 6. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska nie ponosi odpowiedzialności za treść informacji sektora publicznego po ich przetworzeniu przez użytkownika ponownie wykorzystującego te informacje.
 7. W zakresie w jakim zamierzają Państwo powtórnie wykorzystać treści zawarte w serwisie, a sposób tego wykorzystania ma odbiegać od warunków opisanych w niniejszych zasadach, konieczne jest złożenie do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wniosku o ponowne wykorzystywanie w trybie art. 39 ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego.
 8. Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego podlega prawu Rzeczypospolitej Polskiej i jurysdykcji sądów Rzeczypospolitej Polskiej. Warunki ponownego wykorzystywania, informacje o wysokości opłat za ponowne wykorzystywanie i informacje o środkach prawnych przysługujących w przypadku odmowy wyrażenia zgody na ponowne wykorzystywanie oraz o prawie sprzeciwu, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego określone zostały w Biuletynie Informacji Publicznej w menu przedmiotowym w kategorii Ponowne wykorzystywanie.
 9. W przypadku wątpliwości co do sposobu wykorzystania przez Państwa treści zawartych w serwisie prosimy o kontakt pod adresem gios@gios.gov.pl.
 10. Serwis używa plików cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeżeli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Można samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
 11. W przypadku wystąpienia problemów technicznych/informatycznych serwisu lub poprawnym prezentowaniem informacji w serwisie, prosimy o kontakt na adres mailowy gios@gios.gov.pl.